מילים חמות

הבית שאנו מקימים, מביא לקהילה רוח חדשה, רוח של שילוב האחר, קבלה ותקווה…

דורון מרום, יו"ר העמותה

הצטרפתי לעמותת בל"ב רעננה לאחר שהבנתי את כוונות משתתפיה ואת רצינות עבודתם. כמי שהשתתף בעבר בהקמת עמותות חברתיות, נוכחתי כי העמותה צעירה, אך אפקטיבית מאד בעשייתה. כאזרח, חשוב לי לתרום את תרומתי לדיון, ובעיקר לעשייה, המגדירים את תפקידנו אל מול החלשים בחברה. כאב לילד פגוע, חשוב לי לדעת שכשאזדקן, ולאחר מותי, יהיה מי שידאג לבני לכל צרכיו, יתחשב בקשייו, ויכסה אותו בלילה במקומי. פרויקט הדיור שאנו מקימים הינו חלוצי, ואני גאה להיות שותף לעשייה החברתית הייחודית של עמותת בל"ב רעננה. לכן לכבוד הוא לי להזמין גם אתכם: בואו והצטרפו למאמצינו, ויחד נשנה מציאות חסרה, ונסייע בשיפורה.

לורי גולדברג, הנהלת העמותה

שמי לורי גולדברג, ואני נמנית על מייסדי עמותת ההורים בל"ב רעננה. הצטרפתי לעמותה כדי לסייע בבניית בית עבור ילדים כמו בתי ליאורה, שנולדה עם תסמונת רט, והתמודדה כל ימיה עם קשיים מורכבים. אלא שבאביב 2015, בהיותה בת 14 בלבד, הלכה ליאורה שלנו לעולמה, והותירה בלבנו חלל גדול. היום, אף על פי שבתי לא תזכה ליהנות מהבית שאנו בונים, חשוב לי מאוד להמשיך בפעילותי בעמותה. אני ממשיכה במלאכה למען חבריה של ליאורה, הזקוקים כל כך למגורים המותאמים לצורכיהם, בתוך הקהילה המחבקת, סמוך להוריהם ולמשפחותיהם. בשם ילדינו כולם, ובשמה של בתי האהובה ליאורה ז"ל, ולזכרה, אני פונה כעת לכולכם: אנא עיזרו לנו לבנות את הבית החשוב והמיוחד הזה, הספוג כולו ברוחה של ליאורה - רוח של אור ואהבה, נתינה ותקווה.

אלכס דולבי, הנהלת העמותה

אני אלכס דולבי, איש עסקים תושב רעננה, ממייסדי עמותת בל"ב רעננה. לפני זמן לא רב נדרשה משפחתי להתמודד עם בעיה כואבת: חיפשנו מגורים עבור בתנו, נערה מתוקה וחייכנית עם מוגבלות שכלית התפתחותית. ומכיוון שבקהילתנו לא היה באותה עת מענה המותאם לצרכיה, מצאנו פתרון במקום אחר. התנסות זו העצימה את המודעות שלנו לחשיבות יוזמתנו ופועלנו בעמותת בל"ב רעננה. היום, לאחר שנים של מאמצים, אנו, חברי העמותה, רואים בגאווה ובסיפוק כיצד פרויקט הבית בקהילה קורם עור וגידים. הליכי התכנון כבר בעיצומם, ואנו חשים שהבית הזה יהיה הרבה יותר מבטון, לבנים וקירות. הבית שאנו מקימים מביא לקהילה רוח חדשה, רוח של שילוב האחר, קבלה ותקווה. אני מזמין אתכם לתת לנו יד, ולהיות שותפים ביוזמה החברתית החדשנית שלנו.

ג'ין יודס, בית איזי שפירא

אני כותבת מילים אלה בהתרגשות גדולה. לבי מתמלא באהבה ובגאווה כשאני רואה את הילדים של כולנו, שעשו את צעדיהם הראשונים אצלנו בבית איזי שפירא, מגיעים לבגרות והופכים לנשים ולגברים צעירים. אני נפעמת מהעובדה שלילדים האלה מצפה עתיד מבטיח, בזכות היוזמה והמאמץ האדיר של הוריהם, במסגרת עמותת בל"ב רעננה. מזה שנים רבות אנו מעניקים להורים ייעוץ מקצועי, ומסייעים להם להגשים את חזונם: בניית בית לילדיהם הבוגרים בעיר רעננה. אני מעריכה מאוד את גישתם המעמיקה של חברי העמותה למשימה המורכבת. בחירתם לפעול בשיתוף עם הגורמים המקצועיים בעיריית רעננה ובמשרדי הממשלה תורמת רבות למימוש הפרויקט ברמה הגבוהה ביותר. אין לי ספק שמערך הדיור הייחודי והאיכותי יהווה מודל לאנשי מקצוע ולהורים רבים בכל רחבי המדינה. בזכותו יוכלו הבוגרים הצעירים לחיות את חייהם כחלק בלתי נפרד מהקהילה. אני מאמינה בכל לבי כי תושבי רעננה, ורבים אחרים בישראל ובעולם, יזדהו עמוקות עם החלום המרגש, ויושיטו יד להגשמתו.

אפרת ויינברג, בית הספר 'אגם'

בית ספר 'אגם' הינו בית ספר ממלכתי קהילתי לחינוך מיוחד ברעננה, השואף להוביל את בוגריו לחיים של איכות, בריאות, שייכות ושילוב משמעותי בקהילה. אנו פועלים מתוך אמונה, כבוד ואהבת האדם, ובתחושה עמוקה של אחריות ומחויבות לתלמידים ולמשפחותיהם, במטרה לממש את הכוחות והיכולות הטמונים בכל אחד מתלמידינו. המשך הדרך, לאחר תום הלימודים בבית ספרנו, הוא בעינינו נדבך חשוב ביותר במעגל החיים. חלק ניכר מהדיירים המיועדים לבית בקהילה הם בוגרי בית ספר 'אגם'. הוריהם, הפעילים היום בעמותה בל"ב רעננה, פעלו רבות למען בית ספרנו. אנו מברכים על הקמת הבית המותאם לצורכיהם של בוגרינו, פרי יוזמתה החשובה של עמותת ההורים.