בונים חיים בקהילה

עמותת בל"ב רעננה יוזמת ובונה בית לצעירים עם מוגבלות שכלית התפתחותית קשה ברמת תפקוד בנונית-נמוכה עד סיעודית. הבית יוקם על קרקע שהוקצתה ע"י עיריית רעננה ברחוב הפרחים 9.  

בלב החזון והעשייה של עמותת בל"ב רעננה עומדת ההכרה שצעירים עם מוגבלויות שכליות קשות  זכאים בבגרותם לחיים מלאים, בסמוך למשפחותיהם, כחלק בלתי נפרד מהמרקם החברתי בקהילה בה גדלו. תפיסה זו מחזקת מגמה ברוכה של שילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה, שעד כה כמעט ולא יושמה באוכלוסיות הקשות ביותר.  

פרויקט ההקמה מנוהל ע"י העמותה מתחילתו ועד סופו, ותכנון הבית מבוצע בשיתוף ובליווי הגורמים המקצועיים, במטרה לתת לדייריו מענה טיפולי ומקצועי ולקדם את שילובם בקהילה.

לאחר שנים של עבודה מאומצת קיבלה העמותה היתר בנייה להקמת המבנה.

מחזון להגשמה:
מגורים בלב הקהילה

הקמת הבית מבטאת שינוי עמוק ביחס לאוכלוסייה זו בישראל:
מפתרון מוסדי מרוחק, בשולי החברה, לבית חם בלב הקהילה
הבית שאנו בונים הוא מהראשונים בישראל המיועדים לצעירים עם המוגבלויות הקשות ביותר,
והיוזמה עשויה להוביל להקמת בתים נוספים ברחבי הארץ.

דבר ראש העיר רעננה

עיריית רעננה מברכת על יוזמתה של עמותת בל"ב רעננה, אשר מקימה בית לבוגרים עם מוגבלות שכלית ברמות נמוכות, ושמחה על הזכות להיות שותפה למהלך חשוב זה. מועצת העיר הקצתה שטח ציבורי להקמת הבית, שיהווה בית חם לדייריו למשך כל ימי חייהם, ויבטיח להם איכות חיים מיטבית. הבית יוקם בתוך שכונת מגורים במערב רעננה, ברחוב הפרחים 9, כחלק מהתפיסה של שילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בתוך הקהילה. אנו מאמינים, כי לצד חשיבותו של הבית לדיירים ולמשפחותיהם, יוסיף הבית מימד ערכי חשוב לקהילה כולה.

גלילה לראש העמוד