על אהבה ואחריות

כשנולד לנו ילד, למדנו מה זאת אהבה. כשהפכנו להורים, הבנו מהי אחריות

סיפורים אישיים של מועמדים לדיור:

טומי

טומי הוא ילד שובה לב ויפה עיניים, שאוהב לשחות, לשחק ולשמוע מוסיקה. אנחנו מגדלים אותו באהבה רבה, ומאמינים שדווקא מפני שהוא חסר אונים, חובה עלינו להעניק לו את מירב הקרבה, החיבוק והתמיכה.

טומי נולד בריא. בחודשים הראשונים לחייו הגיב קשות לחיסון, שגרם לדלקת מוחית, לפרכוסים ולפגיעה חמורה ובלתי הפיכה במוחו. הטלטלה הייתה אדירה. אין תחום בחיינו שלא הושפע: המשפחה, הטיפול בילדינו האחרים, הפרנסה, הקריירה.

בתחילה גייסנו את כל כוחותינו ויצאנו למשימה בלתי אפשרית: לתקן את מוחו של בננו. עם הזמן הבנו שלא הכל ניתן לתיקון; שטומי פגוע בצורה קשה, ושזוהי התמודדות לכל החיים, בשבילו ובשבילנו. אז גם הבנו שאסור לשכוח את החיים, ושחייבים למצוא איזון נכון – עבורנו ההורים, טים וישראלה, ולמען ילדינו האחרים, ירדן וגיא. בהדרגה התארגנו, כדי שהמשפחה כולה תוכל לחיות חיים מלאים, לצד הטיפול בבננו הפגוע. טומי הוא חלק חשוב ובלתי נפרד מהמשפחה שלנו. ליווינו אותו בהתבגרותו, ברגעיו הטובים והקשים, וככל שחלף הזמן, התחלנו לחשוב על עתידו.

גילינו שבאזור מגורינו קיים מחסור במקומות שיוכלו לקלוט את טומי בבגרותו; ולכן החלטנו ליזום הקמת בית כאן ברעננה. כך, גם כשאנו נזדקן ונתקשה להתמודד עם הטיפול התובעני בו ובצרכיו הרבים, טומי ימשיך להיות חלק מחיינו . הוא יתגורר עם חבריו בביתו החדש, בתוך הקהילה המחבקת שבה גדל, ויקבל מענה מיטבי לקשייו, במשך כל ימי חייו.